Pobierz prezentację
Jesteś tutaj: Zalety piany > Izolacja pianka poliuretanowa - zalety

Izolacja pianka poliuretanowa - zalety

Ocieplanie pianką poliuretanową niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z największych zalet pianki PUR jest jej doskonała izolacyjność.


   Pianka poliuretanowa posiada współczynnik izolacyjności cieplnej (parametr lambda) o wartości 0,023 W/mK. Dzięki temu, materiał ten zdecydowanie lepiej izoluje niż płyty styropianowe, wełna mineralna czy korek. Najlepiej można to zaobserwować na poniższym wykresie. Warstwa o grubości 10 cm natryskowej pianki poliuretanowej zastępuje 16 cm styropianu bądź 18 cm wełny.

Z praktycznego punktu widzenia pianka poliuretanowa jest jeszcze skuteczniejsza, ponieważ powstrzymuje proces konwekcji czyli swobodnego przemieszczania się mas powietrza w warstwie izolacyjnej. Tego zjawiska niestety nie da się zobrazować ani graficznie ani obliczeniowo, gdyż każda konstrukcja, tak samo, jak i budynek różnią się od siebie. W trakcie natrysku pianki wytwarzany jest porofor - gaz nie zawierający pary wodnej. Ma to niezwykle istotne znaczenie, gdyż bezpośrednio wpływa na podwyższenie parametrów termicznych pianki.

Ocieplenia pianką poliuretanową, która wyróżnia się względem tradycyjnych materiałów izolacyjnych najwyższą efektywnością energetyczną, pozwoli obniżyć koszty ogrzewania nawet o 60%. Efekt oszczędności zaobserwujemy w niższych rachunkach za energię. Z uwagi na to, że budynki, w których elementach konstrukcyjnych została wykonana izolacja pianką poliuretanową wykazują mniejsze zapotrzebowanie na moc cieplną, walory tejże inwestycji widoczne będą także w poniesionych kosztach na urządzenia grzewcze. Korzystając z izolacji natryskowej, z powodzeniem można wybierać tańsze i mniejsze aparatury generujące ciepło.

Opisana powyżej zaleta pianek poliuretanowych, jaką jest doskonała izolacyjność pokazuje, że natryskowa izolacja pianką będzie doskonałą propozycją dla wszystkich osób, których interesuje solidne budownictwo o wysokiej efektywności termicznej.

Porady, wyceny, zapraszam do kontaktu:

tel.514 290 212 Michał Ambrożkiewicz

Bądź klikając tutaj "Kontakt"