Masz pytania? Poszukujesz wykonawcy? Skontaktuj się z nami!

Izolacja pianką poliuretanową

Odpowiednia izolacja termiczna dachu czy poddasza jest niezmiernie ważna: podnosi komfort mieszkania, a także zapewnia ogromne oszczędności. Obecnie najlepszą metodą ocieplania jest izolacja pianką poliuretanową, która jest materiałem znacznie trwalszym i bardziej przyjaznym środowisku niż styropian, korek czy wełna mineralna.

Ocieplanie pianką poliuretanową gwarantuje przede wszystkim doskonałą izolacyjność. Pianka PUR posiada współczynnik izolacyjności cieplnej wynoszący 0,023 W/mK, więc izoluje znacznie lepiej od tradycyjnych materiałów. Dziesięciocentymetrowa warstwa piany jest w stanie zastąpić osiemnaście centymetrów wełny bądź szesnastocentymetrową płytę styropianową.

Ze względów praktycznych, pianka izolacyjna jest o wiele skuteczniejsza, gdyż hamuje proces konwekcji, czyli przemieszczania się mas powietrza w warstwie ocieplenia. W czasie natrysku jest produkowany porofor, substancja gazotwórcza niezawierająca pary wodnej, która ma bezpośredni wpływ na zwiększenie właściwości termicznych pianki.

Kolejnym atutem i zarazem wyższością nad styropianem czy wełną mineralną jest fakt, iż materiał PUR wyróżnia się wyjątkowo wysoką efektywnością energetyczną, dzięki czemu ocieplenia pianką poliuretanową są w stanie przyczynić się do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie nawet o 50-60%. Decydując się na izolację pianką można też bez przeszkód postawić na znacznie tańsze i mniejsze pod względem wymiarów urządzenia wytwarzające ciepło.

Ocieplanie pianką poliuretanową

Piana poliuretanowa to także wiele innych zalet, spośród których można wymienić:

  • idealną izolację akustyczną (piana PUR często jest stosowana do wygłuszania pomieszczeń, np. w studiach nagrań, salach wykładowych, gabinetach lekarskich),
  • brak ograniczeń instalacyjnych, nawet w budynkach posiadających konstrukcje o nietypowych, skomplikowanych kształtach,
  • jednorodną warstwę, bez spoin i połączeń technologicznych,
  • niski ciężar własny,
  • brak ostrego zapachu przy natrysku oraz bezwonność w czasie eksploatowania obiektu,
  • ekologię – pianka PUR jest najbardziej przyjaznym produktem izolującym na rynku,
  • możliwość zastosowania w przemyśle spożywczym (może mieć bezpośredni kontakt z żywnością), głównie ze względu na swoją bezwonność i nietoksyczność.

Oferta