Masz pytania? Poszukujesz wykonawcy? Skontaktuj się z nami!

Baza wiedzy

Czy pianka PUR jest przyjazna dla środowiska?

Materiał PUR to nie tylko maksymalna izolacja akustyczna i cieplna, ale także ekologia. Dzięki zastosowaniu technologii natryskowej pianki poliuretanowej, zyskujemy szczelniejszy oraz cieplejszy budynek, zużywając jednocześnie mniej energii. Pianki PUR posiadają stosunkowo niskie współczynniki lambda, dzięki czemu już nieduże ich ilości doskonale spełniają swoją funkcję.

Zalety pianki poliuretanowej

System ocieplania pianką poliuretanową pozwala na wykonanie izolacji termicznej, akustycznej i hydroizolacji zgodnej ze standardami na miarę XXI wieku. Zastosowanie materiału PUR stanowi alternatywę dla powszechnie stosowanych metod izolowania styropianem, wełną mineralną lub celulozą. Pianka poliuretanowa jest bardzo lekka, więc nie obciąża konstrukcji, pozwalając wykonać szczelne i w pełni profesjonalne ocieplenie na wiele lat.

Malowanie wielkopowierzchniowe elewacji i dachów

Przy użyciu wysokiej klasy hydrodynamicznych agregatów malarskich, świadczymy kompleksowe usługi malowania wielkopowierzchniowego, w szczególności dachów oraz elewacji budynków. Jest to obecnie najwydajniejsza metoda malowania, pozwalająca na osiągnięcie idealnie gładkiej struktury, przy zużyciu znacznie mniejszej ilości materiału. Malowanie natryskowe wielkopowierzchniowe pozwala też na dokładniejszą aplikację farby.

Termowizja budynków – na czym polega i kiedy warto?

Termografia podczerwona jest nowatorskim procesem obrazowania i bezkontaktową metodą badawczą, pozwalającą na rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez ciała fizyczne, których temperatura jest wyższa od zera bezwzględnego. Metoda ta jest oparta na obserwacji i zapisie rozkładu promieniowania podczerwonego, nazywanego również cieplnym bądź długofalowym.

Izolacje natryskowe pianą poliuretanową

Ocieplanie budynków metodą natrysku piany poliuretanowej staje się coraz bardziej powszechne w naszym kraju. Sposób ten polega na nakładaniu warstw izolacyjnych metodą bezpośredniego natryskiwania materiału PUR. Izolacje pianką poliuretanową stanowią rozwiązanie uniwersalne i skuteczne, nie tylko w przypadku dachów, ale także posadzek, stropów oraz fundamentów.

Pianka poliuretanowa

Pianka PUR stanowi profesjonalny i bezpieczny materiał do ocieplania budynków mieszkalnych, przemysłowych oraz rolniczych.

Pianka PUR – sposób na solidne ocieplenie poddasza

Pianka poliuretanowa wyróżnia się wieloma zaletami, dzięki którym wiedzie prym w skuteczności ocieplania wśród tradycyjnych materiałów izolacyjnych, takich jak celuloza, styropian czy wełna mineralna.

Pianka poliuretanowa (PUR) – jej rodzaje, charakterystyka oraz zastosowanie

Zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa odznacza się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi i hydroizolacyjnymi. Może być stosowana zarówno jako izolacja fundamentów, jak i do ociepleń dachów, stropodachów oraz podłóg w budynkach mieszkalnych.