Masz pytania? Poszukujesz wykonawcy? Skontaktuj się z nami!

Domy mieszkalne – poddasza

bx1 (1)

Pianka poliuretanowa zapewnia doskonałe efekty termoizolacyjne przy ocieplaniu domów mieszkalnych. Zastosowanie pianki PUR w domach mieszkalnych i mieszkaniach pozwala na pełne wykorzystanie jej potencjału i odkrycie wielu zalet, jakimi charakteryzuje się ta coraz popularniejsza forma wykonywania dociepleń w domach i mieszkaniach. Przede wszystkim, pianka poliuretanowa zapewnia doskonałą termoizolację oraz zatrzymuje wilgoć, pozwala również na niezwykle precyzyjne wypełnienie szczelin, niewielkich przestrzeni, których nie pokryje styropian ani wełna mineralna. Zastosowanie pianki poliuretanowej w domach pozwala cieszyć się optymalnym komfortem mieszkania przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Wykorzystanie pianki poliuretanowej do ociepleń fundamentów w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz gospodarczych to gwarancja maksymalnej szczelności oraz doskonałej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów. Jak wiadomo, najniżej położone obszary budynku są najbardziej narażone na działanie wilgoci i właśnie dlatego wykorzystanie pianki natryskowej doskonale sprawdza się przy ociepleniu fundamentu z uwagi na fakt, że pianka PUR, nawet w obliczu upływu czasu, nie nasiąka wodą, dzięki czemu jej właściwości hydroizolacyjne są bardziej zaawansowane w stosunku do pozostałych rozwiązań.

Ocieplanie dachu i poddasza

W kwestii ocieplenia dachu oraz poddasza pianka poliuretanowa nie ma sobie równych i sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zapewnienie maksymalnej szczelności i najwyższego poziomu izolacji. Pianka PUR, dzięki swoim rewolucyjnym właściwościom, zapewnia:

 • kompleksową i niezwykle szczelną izolację dachu i poddasza,
 • wykonanie izolacji w bardzo szybkim czasie,
 • zmniejszenie kosztów wykonania ocieplenia oraz kosztów zużycia energii w przyszłości.

Docieplanie poddasza – co wybrać?

Aby ocieplanie poddasza w pełni odpowiadało naszym oczekiwaniom oraz potrzebom, warto przed podjęciem decyzji przeanalizować wszystkie czynniki, jakie charakteryzują poszczególne materiały ocieplania. Należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła λ, ciężar wybranego materiału izolacyjnego, od którego zależy obciążenie więźby dachowej, a na także koszty całego przedsięwzięcia. Prawo dopuszcza warstwę izolacji o współczynniku przenikania ciepła U nie większym niż 0,20 W/(m2K), co oznacza, że możemy zdecydować się na co najmniej 15 cm wełny mineralnej 0,030 W/(m2K) lub ponad 20 cm wełny o współczynniku 0,045. W przypadku pianki poliuretanowej poleca się otwartokomórkową 0,036-0,040 W/(m2K) o grubości warstwy nie mniejszej niż 18cm co odpowiada co najmniej 30cm wełny z praktycznego punktu widzenia.

Od czego zależy skuteczność ocieplania

Dlaczego tak ważne jest docieplanie poddaszy? Wszystko dotyczy problemu utraty ciepła z budynku. Niezależne laboratorium AEC (Architectular Energy Corporation) udowodniło, że w 80% skuteczne docieplenie dachu zależy od szczególnego ocieplenia oraz braku mostków termicznych. Właśnie dlatego tak bardzo istotny jest wybór takiej metody, która powstrzymuje proces migracji powietrza w warstwie izolującej. Ważne jest również, by szczelność nie była uzyskiwana kosztem utrzymywania wilgoci.

Pianka poliuretanowa a wełna mineralna

Dotychczas najpopularniejszą metodą izolacji termicznej dachu była wełna mineralna. Ceni się ją za ochronę przed nadmierną utratą ciepła pomieszczeń oraz dźwiękochłonność. Nie bez znaczenia jest również prostota montażu. Zdecydowanie większa skuteczność pianki poliuretanowej na tle innych materiałów izolacyjnych sprawia , że coraz więcej osób sięga właśnie po to rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ obecnie pianka poliuretanowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową to przede wszystkim różnica w sposobie montażu. Technologia natryskowa sprawia, że zaobserwować można znaczący przyrost pianki otwartokomórkowej – która wypełnia wszystkie szczeliny, eliminując mostki termiczne. Nie unikniemy ich przy wykorzystywaniu wełny mineralnej lub celulozy, co oznacza, że w tym przypadku izolacja nie jest w stanie zatrzymać całego ciepłego powietrza. Związana z tą kwestią jest przepustowość powietrza. Ocieplenia pianką poliuretanową to gwarancja materiału, którego konstrukcja jest paroprzepuszczalna, ma również charakter membrany – oddycha, ale nie wpuszcza zimnego oraz nie wypuszcza ciepłego powietrza. Skutkiem jest sposób reagowania na wilgoć –, pianka przepuszcza wilgoć, nie zatrzymując jej w sobie. To ma natomiast wpływ na zdrowie oraz żywotność izolacji – wełna częściej i szybciej ulega osuwaniu się oraz degradacji. Ocieplenie dachu pianką to gwarancja skutecznej ochrony na lata, podczas gdy stan wełny należy nieustannie kontrolować, gdyż zmiany, jakie w niej zachodzą, mogą skutkować pogorszeniem izolacji.

Pianka poliuretanowa
Wełna mineralna

Mostki termiczne

Dzięki bardzo dużemu przyrostowi, pianka dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny, eliminuje mostki termiczne oraz zapewnia 100% szczelność.
Sposób montażu wełny mineralnej i jej struktura uniemożliwiają osiągnięcie szczelnej izolacji, przez co nie jest ona w stanie zatrzymać ciepła.

Przepustowość powietrza

Pianka dzięki swej strukturze jest nieprzewiewna – nie wypuszcza ciepłego powietrza, ani nie wpuszcza zimnego, ale przepuszcza parę wodną.
Wełna mineralna jest przewiewna, przez co ciepłe powietrze może przez nią uciekać, a zimne z zewnątrz dostawać się do wnętrz.

Kontrola wilgoci

Struktura pianki przepuszczająca wilgoć, gwarantuje, że izolacja będzie sucha i nie będą się na niej rozwijały grzyby ani pleść.
Z powodu, że wełna mineralna wchłania wilgość oraz wolno schnie, w takiej izolacji mogą rozwijać się grzyby i pleśń.

Zdrowie

Pianka poliuretanowa nie zawiera formaldehydów, jest bezwonna, nie powoduje pylenia i jest całkowicie obojętna dla zdrowia.
Wełna mineralna powoduje pylenie, a niektóre jej rodzaje mogą wydzielać opary formaldehydowe do powietrza.

Żywotność izolacji

Raz nałożona pianka pozostaje na swoim miejscu i niezmiennie zapewnia skuteczną izolację na wiele lat.
Z biegiem czasu wełna podlega degradacji i może się osuwać, przez co izolacja staje się mniej skuteczna i wypuszcza więcej ciepła. Skutkuje to wyższymi opłatami za ogrzewanie.

 

Dlaczego warto wybrać piankę poliuretanową?

Docieplenie stropu za pomocą pianki poliuretanowej to wybór materiału, który:

 • posiada wyższy opór cieplny od innych ociepleń,
 • przepuszcza wilgoć, ale nie zatrzymuje jej w sobie,
 • nie wypuszcza ciepłego, nie wpuszcza zimnego powietrza,
 • wypełnia nawet najmniejsze szczeliny,
 • eliminuje mostki termiczne przepuszczające ciepłe powietrze na zewnątrz budynku,
 • zachowuje swoją postać i nie obwiesza się,
 • nie jest łatwopalny,
 • nie wydziela organicznych związków lotnych VOC,
 • nie zawiera węglowodorów fluorowanych, formaldehydu,
 • nie uczula, nie pozwala także na rozwój grzybów i pleśni.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową wiąże się także z licznymi aprobatami technicznymi oraz atestami higienicznymi. Materiał ten gwarantuje dużą energooszczędność oraz trwałość.

tel. 514 290 212


Poddasze – realizacje:

Oferta