Masz pytania? Poszukujesz wykonawcy? Skontaktuj się z nami!

Przechowalnie owoców i warzyw

Przechowalnie owoców i warzyw, chłodnie bez kontrolowanej atmosfery, chłodnie z kontrolowaną atmosferą.

Przechowalnie, to często obiekty adaptowane po stodołach, oborach i pomieszczeniach służących do innych celów. Grubość warstwy docelowo zaplanowanej izolacji z pianki, zależna jest od rodzaju materiału z jakiego zbudowana jest ściana. Generalnie warstwa 4-6cm pianki poliuretanowej naniesionej na mur, jest wystarczająca aby powstrzymać przemarzanie w skrajnych temperaturach. Aby zapewnić gazo-szczelność wymagane jest minimum 4cm.
Inną kwestią jest izolacja dachu od spodu. W tym przypadku izolacja pianki poliuretanowej powinna wynosić co najmniej 7cm aby sprostać długotrwałym skrajnie niskim temperaturom.
Pianka poliuretanowa przeznaczona do izolacji przechowalni jest na tyle twarda że pryzmowane warzywa bądź owoce nie uszkodzą izolacji, a pianka ze swojej strony nie dopuści do przemarznięcia warzyw bezpośrednio stykających się z izolowaną ścianą. Dodatkowo izolacja poliuretanowa jest wolna od jakichkolwiek zapachów mogących wpłynąć na jakość warzyw bądź owoców. Posiada atest higieniczny PZH.


Oferta